Amikor beköszönt a tél, és már korán sötétedik, az időjárás pedig egyre zordabbá válik, nem tudunk estébe nyúlóan az udvaron vagy a játszótéren maradni a gyerekekkel, de azt sem szeretnénk, hogy a szabadtéri játékot a képernyőre cseréljék, úgyhogy ilyenkor nagyon jó szolgálatot tesznek a különböző társasjátékok. Persze társasozni az év bármely szakában lehet, de a hosszú, téli estéken szerintem kifejezetten jó családi program lejátszani egy-egy fordulót. A kínálat ma már igazán bőséges, és nem korlátozódik a dobunk-lépünk, dobunk-lépünk ismételgetésére. A végtelenségig lehetne sorolni a piacon lévő rengeteg újdonságot vagy éppen feltuningolt régi kedvencet. Én most egy rövid kis ajánlót hoztam Nektek a mi legkedvesebb, aktuális társasjátékainkról.

társas társasjáték gyerekeknek ajánló Impulzív magazin

Pufi Röfi – Etesd a malackát!
Kezdésként itt van a lányaim egyik nagy kedvence, a Pufi Röfi. Ennek a társasjátéknak a lényege, hogy van egy falánk malacunk, amit hamburgerrel kell tömnünk egészen addig, amíg akkorára nem nő a hasa, hogy szétdurran rajta az öv. A szabályok nagyon egyszerűek, úgyhogy már a kis óvodások is élvezhetik ezt a társast. Ez egy roppant szórakoztató játék, melyet jó néhány kör után sem unnak meg a gyerekek, és jókat kacagnak a telhetetlen malacka „robbanásán”.  Mellesleg remekül gyakorolhatják általa a számokat és színeket.

A játék menete: A dobókockán számok helyett színek találhatók, és ennek megfelelően a hamburgereink is különböző színűek. Az általunk dobott szín alapján kézbe veszünk egyet a szendvicsek közül, megnézzük a rajta szereplő számot, majd miután beletettük Röfi szájába, annyiszor nyomjuk meg a fején a sapkát, amekkora szám szerepelt az éppen elfogyasztott hamburgeren. Az lesz a vesztes, akinél szétdurran Pufi Röfi hasán az öv.

Dobble – Találd meg az azonosságot!
Nálunk mindig hatalmas sikert arat ez a kártyajáték. Én különösen szeretem, mert nagyon jól fejleszti a gyerekek koncentrációját, megfigyelőképességét és reflexeit. A fiammal a Harry Potter-es változat a kedvencünk, a lányaim pedig a Bogyó és Babócás-at imádják, de a Disney hercegnőstől kezdve a Jurassic Park dínóin át egészen a Minyonokig mindenki találhat kedvére valót a különböző verziók között. Ez a társas nincs igazán életkorhoz kötve, így már óvodás kortól játszható, és az iskolás korosztály is igazán élvezi. A lényeg, hogy a gyerekek ismerjék a kártyán szereplő ábrákat és szimbólumokat, valamint meg tudják nevezni a felfedezett azonosságot.

A játék menete: Minden játékos azonos számú, egyenként 8-8 ábrát tartalmazó lapot kap, egy kártya pedig középre kerül. A feladat az, hogy minél gyorsabban felismerjük az éppen középen lévő kártyalap és a sajátunk közti egyetlen azonosságot. Az nyer, akinek hamarabb elfogy a pakli a kezéből.

Kluster S – Győzd le a mágnesességet!
Legutóbb a családi üdülésünk alatt mutatott a fiam egy érdekes, számomra addig ismeretlen társasjátékot, melyet aztán szinte minden este játszottunk a pihenésünk során a gyerekekkel. Ez nem más, mint a Kluster S, egy egyszerű, de annál izgalmasabb mágneses, ügyességi játék. 24 darab kis mágnes és egy darab összecsomózott zsinór alkotja, a cél pedig az, hogy mi legyük azok, akik a leggyorsabban megszabadulunk a fürge kis elemektől. És ez bizony nem is olyan könnyű feladat, mint ahogyan az elsőre hangzik! Igazán jókat szórakoztunk társasozás közben, és egy kicsit tanultunk a mágnesesség rejtelmeiről is.

A játék menete: Osszuk el egymás között egyenlően a mágneseket. Minden fordulóban a madzagból alkotott körön belülre kell letennünk egy-egy újabb darabot, ügyelve arra, hogy ne lépjen fel köztük vonzó- vagy taszítóerő. Ha ez mégis megtörténne, akkor magunkhoz kell vennünk az összetapadt mágneseket, illetve a játéktérből kipattanó elemeket. Felhasználva a mágnesesség erejét el is mozdíthatjuk az egyes darabokat, illetve a madzag alakját is megváltoztathatjuk. A nyertes az lesz, akinek leghamarabb elfogynak a mágnesei.

Arra biztatlak benneteket, hogy társasozzatok sokat a gyerekeitekkel, hiszen ez egy igazán minőségi és szórakoztató időtöltés kicsik és nagyok számára egyaránt.

Szerző