Nagy Kata GUE oktatót megosztja tanácsait, és tippeket ad a különböző aggodalmak legyőzésesre!
Mi lesz, ha nem lesz levegőm?
Kell, hogy legyen elegendő gázod, hiszen megtanuljuk, hogyan kell megtervezned a merülésedet ahhoz, hogy mindvégig legyen elegendő gázkészleted, és még akkor is maradjon, ha esetleg meg kell “küzdened” egy váratlan vészhelyzettel. Melletted pedig ott van a társad is, akitől tudsz segítséget kérni.
Első pillanatban bezártság érzésem volt, mit tehetek ebben a helyzetben?
Állj meg, lélegezz szépen nyugodtan. Jelezz a csapatodnak! Próbálj megnyugodni! Nézz körül, keresd a társad, vagy társaid megnyugtató tekintetét, érezd a biztonságos közelségüket! Ha nem tudod a rossz érzésed levetkőzni, fejezd be a merülést és gyere ki a vízből. Nem kell emiatt rosszul érezned megad, másokkal is előfordul. Ha szeretnéd, van kedved és bátorságod hozzá próbáld meg egy másik alkalommal, esetleg egy számodra komfortosabb helyen.
Elromolhat a búvárfelszerelésem?
Ha megfelelő módon karbantartod a felszerelésedet, akkor ez nem igazán fog előfordulni. De egy jól felépített tanfolyamon megtanulod azokat a technikákat, amelyekkel biztonságosan a felszínre tudsz jönni.
A cikk folytatását a Impulzív Életmód Magazin 2017/2. számában olvashatjátok el.
Szerző
-
Az élettörténetekben a világhoz való viszonyulást igyekszem felfedezni, azt keresem, hogy az élet egyes szituációiban az interjúalanyom merre indult el, milyen érzések vezették az úton. Szeretném átadni az olvasóknak a merőben más élettapasztalatokat, melyeket magukkal vihetnek. Bevallom, rettentő kíváncsi lélek vagyok, ami ennek a szakmának a kulcsa, éppen ezért sikerül legtöbbször eljutnom az interjúk során egy olyan szintre, ahol a mély érzések dominálnak.
Legutóbbi bejegyzések